Wioletta Dunajewska

Wioletta Dunajewska

fizjoterapeuta, terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta neurorozwojowy

Ukończyła fizjoterapię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym oraz dwustopniowe szkolenie z zakresu Integracji Sensorycznej akredytowane przez Polski Związek Terapeutów Integracji Sensorycznej Absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania jednostkami służby zdrowia, oraz Neurorozwojowej terapii dzieci z dysfunkcjami układu nerwowego w Katowicach. Terapeutka metody NDT-Bobath.

W Remedium zajmuje się diagnozą i terapią neurorozwojową z wykorzystaniem metody NDT-Bobath. Diagnozą i terapią integracji sensorycznej oraz oceną i programowaniem terapii wad postawy. Specjalizuje się w pracy z niemowlętami i dziećmi z niepełnosprawnością ruchową, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, chorobami genetycznymi, autyzmem i Zespołem Aspergera, zaburzeniami pokarmowymi, nieprawidłowym przetwarzaniem bodźców, nadwrażliwością psychoruchową oraz zaburzeniami emocjonalnymi. Prowadzi również rehabilitację, terapię krzyżowo-czaszkową i kinesio-taping. Stworzyła autorski program profilaktyki i redukcji masy ciała u osób z nadwagą i otyłością.

Uczestniczka wielu szkoleń i kursów z zakresu korekcji wad postawy, Ruchu Rozwijającego Weroniki Scherborne, masażu Shantala, terapii krzyżowo-czaszkowej, prewencji i korekcji wad postawy u niemowląt i małych dzieci oraz diagnostyki neurorozwojowej. Ukończyła również szkolenia z terapii ręki. Uczestniczka i organizatorka konferencji naukowych. Twórca szkoleń dt. Integracji sensorycznej dla pedagogów, logopedów, neurologopedów oraz lekarzy. Wykładowca Akademicki na Uniwersytecie Śląskim oraz medycznym. Założycielka Centrum Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego ”Progress”.

Prywatnie mama dwóch córek, szczęśliwa żona. Miłośniczka zwierząt w domu zamieszkuje z dwoma psami i trzema kotami. Wolny czas lubi spędzać na wycieczkach górskich z bliskimi. Lubi jeździć na rowerze i nartach. Trenuje crossfit. Uwielbia podróże i swoich podopiecznych 🙂

Woman placeholder